Alper Canıgüz’e Ait Tatlı Rüyalar İsimli Kitabından 13 Tatlı Alıntı – Etkileyici Cümleler

Alper Canıgüz’e Ait Tatlı Rüyalar İsimli Kitabından 13 Tatlı Alıntı


Mevcut irade kavramını kullanmanın bir başka şeyden mahrum kalınacağı anlamına geldiğini sanılıyorsanız, aslında en büyük soru olabilir. Bundan dolayı bazı anlarda gelen tekliflere karşı hayır diyebilmelisiniz. Bir duruma karşı kendinizi iradesiz davranış içerisinde olacağınızı düşünüyorsanız, hemen hayır seçeneğini kullanın. İnsanların birden fazlası günlük hayatında kişisel tercihlere karşı hayır diyemediği için yapmak istemediği bir şeyi yapmak zorunda kalarak mutsuz olmaktadır. O anda karşı tarafı inciterek mutsuz olacağını düşünerek teklifini kabul etmek yerine hayır diyebilmesini öğrenin.

1.  Senin iraden güçlü değil hayatım, sadece tutkuların zayıf.

2.  ”…inanan bir insanın yapabilecekleri sınır tanımaz. ”

3.  “Bir insan kendini Napolyon sanıp bundan da mutluluk duyabiliyorsa, onu sözde tedavi edip mutsuz kılmak doğru mu?” “Sırf çoğunluğun normallik anlayışına ters düşüyor diye birine deli yaftası yapıştırıp onu bir tımarhaneye kilitlemek insanlık dışı değil mi?” “Neden insanları değiştirmektense insanlara dünyayı değiştirecek gücü vermeyi denemiyorsunuz?” “Ya deliler haklıysa!” “Delilere özgürlük!”

4.  ‘Herkes kendi hayallerinden sorumludur. ”

5.  Öncelikle şunu bilmelisiniz ki, düşleriniz ancak ve ancak onlara İnanacak kadar güçlüyseniz gerçektir.

6.  Seni öyle bir analiz edeceğim ki benimle karşılaştığın güne lanet edeceksin!

7. “Belki de insan korktuğu için kaçmıyor, kaçtığı için korkuyor” diyen William James değil miydi?

8. Bir şeyi olabildiğince basitleştirmeliyiz; daha fazla değil.

9. Bu kadar sevilmemek için ne yaptım ben?

10. “Sırf çoğunluğun normallik anlayışına ters düşüyor diye birine deli yaftası yapıştırıp onu bir tımarhaneye kilitlemek insanlık dışı değil mi?” “Neden insanları değiştirmektense, insanlara dünyayı değiştirecek gücü vermeyi denemiyorsunuz?”

11.  Ve lütfen bu kez tımarhaneden çıkmak için doktorunu, ruh hastası olmadığına ikna etmek zorundaki bir insanın hassasiyetiyle anlatın her şeyi.

12.  Zeki Müren’in Zeki Müren rolünde olduğu filmlerde canlandırdığı karakterlerin gerçek Zeki Müren’le ilgisi ne kadarsa, bu kitapta sözü edilen kişi ve olayların gerçekle ilgisi o kadardır.

13. Maalesef sevgi dolu anılar bu vahşi dünya da yaşamı sürdürmeye yetmiyor.


Like it? Share with your friends!

0

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir