Bernard Shaw’dan Kendinize Gelmenizi Sağlayacak 10 Söz

Toplum içinde yaşam süren mutlu insanlar, mutsuz insanlara göre her zaman daha başarılı sonuçları elde etmektedir. Mutlu insanlar daha çok kazanç elde ettiği gibi, işlerinde başarılı olurken, uzun yaşam sürüyor ve gerçekleştirmiş oldukları evlilikte uzun soluklu oluyor. Ancak mutluluğa kaynaksal açıdan bakılacak olur ise, oldukça tartışmalı bir konu olduğu için filozoflar bile uzun yıllardır konu hakkında kafa yormaya devam etmektedirler.

Bazı dönemlerde psikologlar tarafından gerçekleştirilen çeşitli mutluluğu getirecek aktiviteler düzenlenmektedir. İnsanların kendisiyle barışık şekilde yaşam sürmesiyle birlikte doğru sonuçları alması da kaçınılmaz hale geliyor.

Aynı şekilde Bernard Shaw’dan kendinize gelmenizi sağlayacak 10 sözüne bir göz atmanızı da tavsiye ediyoruz.

1. Bazı insanlarla yüzleşmek zordur, haksız çıkarsın. Çünkü onların galip gelecekleri ikinci bir yüzleri daha vardır.

2. Suskunluk, aşağılamanın en iyi anlatım biçimidir.

3. Bir kez kalp kırıldı mı, geriye dönüş yoktur bunun. Hiçbir şeye aldırmaz olursunuz. Mutluluğun sonu, huzurun başlangıcıdır bu.

4. Eğer yürüdüğün yolda engeller yoksa o yol seni bir yere götürmez.

5. Dünyada iki tane trajedi vardır. Biri kalbinizdeki tutkuyu yitirmek, diğeri ise kaybettiğiniz tutkuyu geri kazanmaktır.

6. Attığınız tokada karşılık vermeyen kişiden sakının: o hem sizi bağışlamaz hem de kendinizi bağışlamanıza olanak bırakmaz.

7. Yaşlandığımız için oyun oynamayı bırakmayız, oyun oynamayı bıraktığımız için yaşlanırız

8. Benim şaka tarzım doğruyu söylemektir. Doğru dünyadaki en komik şakadır.

9. Biz iki hırsız arasında kendimizi ifade ederiz. Düne ait üzüntüler ve yarına ait korkular.

10. Bütün zekâmı, yeteneğimi, şöhretimi, eserlerimi akşam eve zamanında gelip gelmeyeceğimi merak eden bir kadın için feda edebilirim!

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir