Jack Kerouac’tan Asi Ruhları Kendisine Getirecek 10 Derin Söz – Etkileyici Cümleler

Jack Kerouac’tan Asi Ruhları Kendisine Getirecek 10 Derin Söz


İnsanların doğası gereği kimileri bencil ve kötü karaktere sahip olabilmektedir. Bazıları ilse başkalarına acı çektirmekten hoşlanmaktadır. İnsan beyninde en karanlık köşelere inerek incelemek yapan psikologlar bir çok şeye cevap buluyor.

Size hiç zararı olmayan bir böceği kahve makinesi içine atarak işkence görmesini sağlamak hoşunuza gider mi? Ya da sakin bir şekilde sokakta ilerleyen insana yüksek sesle konuşarak korkmasını sağlamak?

Bu sorulara doğru şekilde yanıt veren insanlar üzerinden yapılan deneylerde, mevcut ruh yapısının ortaya çıkması sağlanıyor. Böylelikle insandaki kişisel bozukluk hangi seviyede ilerlediği belirleniyor. Tanıştığınız insanın melek mi? Ya da şeytan mı? Bir düşünce yapısı içinde olduğunu farklı sorularınız ile algılayabilirsiniz.

1. Ben hayatım boyunca pranga mahkumiyetlerinden kaçan köksüz bir ağaç oldum. Ne durmayı ne de aynı yolu ileri geri kat etmeyi severim. Bana sorsanız gerçek yaşam hiç durmadan dosdoğru denize doğru gitmektir. Öyküler söylemek, öyküler dinlemek, öyküler yaşamak. Yıldızların arasına ağ örmeye çalışan bir örümcek çılgınlığında tek bir mumla dünyayı aydınlatmaya kalkanları severim.

2. İnsan deliliğe doğru yol aldığını nasıl da açık seçik fark ediyor. Zihinde bir suskunluk oluyor, vücutta yeni bir şey olmuyor, idrar kasıklarınızda birikiyor ve kaburgalar büzüşüyor.

3. Ben de çok özgür kaldım, çok dolaştım, çok açıldım. Zihnimin içine çöreklenmiş o eski dünyayı yerinden söküp attım. Galiba hep mutluluğu aradım ama mutluluğun yolu, mutluluğun harika, garip bir düş olduğunu anlamaktan geçiyor. Zaman ise tozun bile demirden olduğu katranlı bir çukur sadece…

4. Benim için yalnız çılgın insanlar önemlidir, yaşamak için çıldıranlar, konuşmak için çıldıranlar, kurtarılmak için çıldıranlar, aynı anda her şeyi birden arzulayanlar, hiç esnemeyen, beylik laflar etmeyen, yıldızların arasında örümcekler çizerek patlayan ve en ortalarındaki mavi ışığı görenlere, ‘vay canına!’ dedirten o muhteşem sarı patlayıcılar gibi yanan, yanan, yanan insanlar.

5. Bir aylak doğuştan gururludur, toplumla hiçbir alıp veremediği yoktur, onun için önemli olan kendisi, diğer aylaklar, hatta belki de bir köpektir.

6. Ben düşünmekten yoruldum, benim yerime de düşünür müsün? Benim yerime ilgilenir misin insanlarla, yalanla, ihanetle, yalnızlıkla? Geceleri birdenbire bastıran sağanak yağışlı korkuları alır mısın yamacımdan? Gündüz gözüyle sevemiyorum kimseyi. Yüreğimdeki bu düğümü çözebilir misin?

7. Her şey çok güzel giderken, çok güzele odaklanıp, her şeyin gittiğini farkedemiyoruz bazen…

8. Rahatsız bir yatakta özgürce uyumak, rahat bir yatakta tutsak olarak uyanmaktan daha iyidir.

9. Bazı insanlar öylesine yoksullar ki, sahip oldukları tek şey “para”

10.Gerçek şu ki, benim sizlere kendi kafa karışıklığımdan başka önerebileceğim hiçbir şey yok…


Like it? Share with your friends!

0

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir