Murathan Mungan’dan Derin Düşüncelere Götürecek 11 Söz – Etkileyici Cümleler

Murathan Mungan’dan Derin Düşüncelere Götürecek 11 Söz


Doğru düşünerek bir sonuçlara varılması hayatınızda her zaman başarıyı yakalamanıza imkan sunmaktadır. Bundan dolayı da düşünme becerisinin sürekli olarak geliştirilmesine önem verilmesi gerekir. Cep telefonu ve bilgisayarımız üzerinden girdiğimiz web sitelerinde daha çok bizi düşünmeye itecek olan konular üzerinde durmalıyız. Ülke insanı olarak doğru düşünme konusunda kendimizi çok geliştirmediğimiz net bir şekilde ortadadır. Biz her zaman bundan dolayı da kişisel gelişim konusunda yerimizde saymaya devam etmekteyiz. Doğrusunu söylemek gerekir ise, zaten Uluslar arası düzeyde sınavlara girecek ve başarıyı yakalayacak öğrenci sayısında oldukça az sayıdayız. Çünkü biz insanlar olarak yeterli düzeyde düşünmüyoruz.

1.Kurşun sesi kadar hızlı geçer yaşamak: Öyle zordur ki, kurşunu havada, sevgiyi de yürekte tutmak.

2.Hayat bazılarına mutsuz olmakla, duygusuz olmak arasında bir tercih hakkı tanır, daha fazlasını değil.

3.Hepimiz varoluşumuzda bir anlam ararız. Kundak ile kefen arasındaki şeyin adı ömürdür, hayat değil. Hayatı biraz da kendimiz yaparız.

4.Her insan kendi olması karşılığında bir bedel öder. Az ya da çok ama mutlaka bir bedel… Kimse bedelsiz kendi olamaz. Bu bedel çoğu kez yalnızlıktır.

5.Herkes anlamlı anlamlı başını sallıyor. Duygulanmış gibiler, etkilenmiş gibiler, hüzünlenmiş gibiler. Hep gibiler. Hiç kendileri olamıyorlar. Olurlarsa kendilerinden korkuyorlar.

6.Az karar olmadı hiç sevmelerim, hep çoğu zarar dedikleri kadar sevdim…

7.Her zaman olduğu ve hepimizin bildiği gibi, bütün gürültülerden sonra geriye yalnızlık kalır.

8.Bütün bir geceyi uykusuz geçirmeme sebep olan şeyleri bir nefeste anlatamazsın. Önce içine atarsın, sonra da susarsın.

9.Aşkın bir yolu vardır, her yaşta başka türlü geçilen. Aşkın bir yolu vardır, her yaşta biraz gecikilen.

10.Huzurluyum. Mutluluk benim için hiçbir zaman önemli olmadı. Daha çok rastlantı gibi yaşadım mutluluğu. Kısa anların hediyesi gibi. Yaşamın karşıma çıkardığı bazı anlar benim için mutluluk demekti, o kadar.

11.Geçtiğimiz yollarda kaybettiklerimizin bize en büyük kötülüğü kendilerine bizi tekrar tekrar hatırlatmalarıdır. Bir kere kaybetmekle kurtulamadığımız şeylerdir. Yoklukları hayatımızdaki varlıkları haline gelir. Hep ama hep hatırlarız. Ne biçim kaybetmektir bu.


Like it? Share with your friends!

-2

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir