Oscar Wilde’den Yaşamınıza Etki Edecek 10 Söz – Etkileyici Cümleler

Oscar Wilde’den Yaşamınıza Etki Edecek 10 Söz


Yoğun tempo ile çalışma gerçekleştirmiş olsak da, kimi zaman ödenecek faturalara, yapılması gereken ziyaretlere ve aranılması gerekli olan yakınlarımıza dahi yetişemediğimiz dönemler oluyor. Aslında yetişebilmek için koşturulması gerekmiyor. Bilinçsiz bir şekilde yapılacak hareketler bizim işlerimizi kolaylaştırmak yerine, bu koşuşturmalar daha da zorlanmasına neden oluyor. Her zaman emin ve ufak adımlar ile ilerlemek daha fayda getirecektir. Sürekli olarak tanıdık birilerine değilde, bir yaşı teyzeye ya da sokak köşelerinde top oynamakta olan çocuklara gülümseyebilmek bile hayata dokunuş sağlayacaktır. Bu gülümseme sadece karşı tarafa değil, sizin hayatınıza da dokunarak mutluluk verecektir.

İşte Oscar Wilde’den hayatınıza dokunuş yapacak 10 farklı sözü

1.Düşünebilen her canlının insan olması, insan olan herkesin düşünebileceği anlamına gelmiyor ne yazık ki.

2.Kimse geçmişini satın alabilecek kadar zengin değildir.

3.Bencillik; canımızın istediği gibi yaşamak değil, başkalarının sürekli kendi istediğiniz gibi yaşamalarını talep etmektir.

4.Erkek yorgun düştüğü için evlenir, kadın merak duyduğu için. Sonunda ikisi de düş kırıklığına uğrarlar.

5.Duyguların avantajı şudur ki bizi yolumuzdan saptırırlar; bilimin avantajıysa duygusal olmamasıdır.

6.Aşkta sadık olanlar aşkın yalnızca uçarı yönlerini bilirler; aşkın trajedilerini bilenlerse vefasızdırlar.

7.Yaşamak yürek ister; belki de bu yüzden dünyaya gelenlerin çok azı yaşar. Çoğunluğu yalnızca yaşadığı günü kurtarır, var olmakla yetinir ve kendi varlığı altında ezildikçe ezilir.

8.Hiçbir şey yapılmaya değmez, dünyanın yapılamaz dediklerinden başka.

9.Kendime yalan söylemeye başladığımdan beri, kimseye inanmıyorum.

10.Oysa herkes öldürür sevdiğini, kulak verin bu dediklerime kimi bir bakışıyla yapar bunu, kimi dalkavukça sözlerler. Korkaklar öpücüklerle öldürür, yürekliler kılıç darbeleriyle. Kimi gençken öldürür sevdiğini, kimi yaşlıyken. Şehvetli ellerle boğar kimi, kimi altından ellerle. Merhametli kişi bıçak kullanır çünkü bıçakla ölen çabuk soğur kimi yeterince sevmez, kimi fazla sever. Kimi satar kimi de satın alır kimi gözyaşı döker öldürürken, kimi kılı kıpırdamadan. Çünkü herkes öldürür sevdiğini ama herkes öldürdü diye ölmez.


Like it? Share with your friends!

-1

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir