Başarılı ve Başarısız İnsan Arasındaki Farklar – Etkileyici Cümleler

Başarılı ve Başarısız İnsan Arasındaki Farklar


Yaşantısı içerisinde başarılı olmak istemeyen insan kesinlikle yoktur. Her insan başarılı olmayı istese de, gerekli olanları tam olarak uygulamaya özen göstermemektedir. Birden fazla insanın başarılı olmak adına elinden gelini yaptığı da pek söylenemez. Sizlerde hedef koyduklarınıza ulaşmak adına elinizden gelenleri yapıyor musunuz?

Başarısız olan insanlar her zaman bir bahane arkasına sığınmıştır. Başarılı olacağı işin bir dağın arkasında olduğunu düşünerek kendisini olumsuzluk içerisinde bırakmıştır. Hal böyle olunca da, hayatında başarılı olan insanların hayatlarını takip ederek, imrenecek gözler ile bakarız. Zaten hiç kimsenin başarısız bir insanın hayat hikayesiyle ilgileneceğini de söyleyemeyiz. Çok fazla ilgi gören hikayelere bakmış olduğunuzda, başarılı sonuçların konu aldığı hikayeler dikkat çekicidir. Dipten zirveye çıkış hikayesinin dikkat çekmeyeceği bir insan olmayacağını çok rahat söyleyebiliriz.

Sürekli bahaneleri vardır

Başarısız insanlara şöyle bir göz attığınız zaman, başaramayacakları bir iş karşısında sürekli bahaneleri olduğunu göreceksiniz. Kendince en gelişmiş yetenekleri ise bahane bulmaktır. Başarılı insanlar ise yaptığı hatayı kendisini özgür hissederek açıklamıştır. Bir daha bu hatayı gerçekleştirmemek için kendince önlemler almaya başlar.

Yapılan eleştirilere pek kulak asmazlar

Başarısız insanların kendisine karşı yapılacak eleştirilere asla tahammülü yoktur. Bu eleştirileri olgunluk ile karşılayarak öz eleştiride bulunmaz. Başarılı insanlar bu eleştirileri yapıcı bir şekilde karşılayarak nerede hata yaptığı hataları dikkate alacaktır.

 

Kendilerini hafife alırlar

Başarısız insanlar daima kendisini hafife almasıyla bilinmektedir. Eğer ki geçmişte yaşadığınız bazı başarısızlıkları tesadüfü olarak görüyorsanız, kendinizi hafife alıyorsunuz demektir. Başarılı insanlar yaşadıklarına asla tesadüf olarak bakmazlar. Yapılan hatalarda alınan kararların çok etkili olduğunu düşünmektedir.

Çok çabuk gaza gelirler

Aslında başarılı olmanın bir yolu da metanetli olmaktır. Başarılı insanlara bakıldığında en belirgin özellikleri arasında metanet vardır. Her zaman başarıya ulaşmak için metin olunması gerekir. Burada söz konusu olan metanet ise, uzun vadeli hedeflere ulaşabilmek için gösterilen tutku ve sebat anlamına gelir. Dayanma ve sabır gücünüz yok ise, başarılı olmak gerçekten zordur.


Like it? Share with your friends!

0

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir