Yöntemler Eşliğinde Beyninizin Gelişmesine Yardımcı Olun – Etkileyici Cümleler

Yöntemler Eşliğinde Beyninizin Gelişmesine Yardımcı Olun


Bilimsel teorilere göre, kullanım gören organlar her zaman daha çok gelişmiş olduğu gibi, kullanılmayan organlarında daha az gelişerek, zamanla yok olduğu belirlenmiştir. Bu durumu doğrulayacak en büyük örnek ise, sol elini kullanan bir insanın sağ elini kullanan insana göre sol elinin daha çok gelişme gösterdiği söylenebilir.

Yapısal bakımdan insan beyni ele alındığı zaman karmaşık görülebilir. Ancak kuralları kendi içinde oldukça basittir. Beynin gelişme göstermesi ya da körelmesi durumu tamamen insanın elinde olan durumdur. Devamlı olarak hazır şeylerden seçim yapmak ve konu üzerinde gerekli araştırmalarda bulunmamak, bir süre sonra beyin gelişimini engelleyecektir. Böylelikle beyin zayıflayarak zamanla körelmeye doğru gidecektir. Sürekli olarak bir şeyleri üretmek için düşünecek olan beyin, daha çok gelişme kat etmiş olur. Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar sonucunda beynin gelişmesine katkı sağlayan birden fazla yöntem bulunmuştur.

  • Proteinler beyin açısından daima zengin kaynaklardır. Düzenli şekilde yapılacak kahvaltı, insan zihninin performansını üst seviyeye çekmektedir.
  • Matematik dersi ile ilgili bir konu çözülmesi sırasında, oda içerisinde çalınacak müzik seçimi Mozart’ tan yana olur ise, zekanın daha çok gelişmesine katkı sağlayacaktır. Burada özellikle çocuklarda IQ seviyesini yükselttiği saptanmıştır.

  • Matematik soruları içinde zor olanlar zekânın gelişmesine katkı sağlıyor. 5 hafta gibi bir süre beyne egzersiz yaptırılan çocuklarda IQ seviyesinin 8 puan arttığı gözlemlendi.
  • 21 saat ve üzerinde yapılacak uyku seçimi beyinde sarhoş etkisi göstermektedir. Normal düzeyde yapılacak gece uykusu insanın sakinleşmesin sağlar.
  • Haftada en az 3 sefer olmak üzere yapılacak yürüyüşler, konsantrasyon, öğrenme ve mantık gücünün %15 oranında artırdı.

  • Bulmaca çözen, örgü ören kişilerde Alzheimer gibi rahatsızlıklara yakalanma riskini de azaltıyor.
  • Konsantrasyon beyin için çok önemlidir. Bir işe konsantre olmuşken, farklı bir şeylere doğru yönelmek işten uzaklaşmanızı sağlayacak ve en az 15 dakika sonra tekrar aynı işe konsantre olmanıza neden olacaktır.

Like it? Share with your friends!

0

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir