Yoga Hakkında Bilinmesi Gerekenler – Etkileyici Cümleler

Yoga Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Toplumsal düzeyde yoga, fiziksel açıdan yapılmakta olan bir aktivite olarak değerlendirilmiş olsa da, aslında her insanın iç dünyasına yönelik yapılan bir yolculuktan ibarettir. Her insanın bırakması gereken farklı düşünceleri mevcuttur. Bundan dolayı da yoga her insan için geçerli olacak bir aktivitedir.

Yoga gerçekten insan ruhuna harika bir şekilde hitap etmektedir. Beden ve ruh aynı anda fayda görerek dinlenmeye geçmektedir.

Genel olarak insanlar yoga yapmaktan bedenleri gerekli olan esnekliğe sahip olmadığı ya da diğer yoga yapanlar gibi hareketleri sergileyemedikleri için vazgeçmiştir. Farklı insanlar yoga sırasında zor hareketleri başarırken, sizler oturma pozisyonunda dilediğiniz şekilde dinlenme hakkına sahipsiniz. Çünkü bu durum normal karşılanmaması gibi bir şey olamaz. Yoga yolculuğunda her insan kendi isteği doğrultusunda harekete geçmektedir. Yani yolculuk süresini tamamen sizler belirliyorsunuz. Yoga yapmak bir nevi insanın vücuduna yapmış olduğu bir teşekkür işaretidir.

Yoga sırasında her insan farklı düşünceler içerisinde kendisini bulur. Bunun nedeni ise yoga tamamen iç güdüsel şekilde yapılan yolculuk olmasıdır. Sizlerde kendi içinize dönerek yoganın sizler açısından neyi ifade ettiğini rahatlıkla görebilirsiniz. Burada yoga gerçekleştirilirken, nefes alışverişi, zihindeki sakinlik ve enerjinizin ne şekilde hareket ettiğine dikkat etmelisiniz.
Savasana Yoga Kısmındaki En Önemli Kısımdır

Savasana yapılırken beden ve zihin aynı anda dinlenmeye geçecektir. Bu kısımda tamamı ile dinlenmiş olduğunuz için, tamamen rahatlamış olduğunuz hissedilir. Yine bu pozisyonda kendinizi iç dünyanıza doğru götürüp, farklı düşünceler içerisine girebilirsiniz.

Yoga yapmak için sınıfa giriş sağladığınızda tanımadığınız insanlar ile karşılaşacaksınız. Burada mutlaka insanlara karşı selam vermeyi ihmal etmeyin. Asana pratiği gerçekleştirirken, diğer yandan da arkadaşlarınızla aranızda bağ kurulmuş olur. Böylelikle çevrenizi genişletecek şekilde yoga arkadaşlarınız ile bağ kurmaktan çekinmeyiniz. Hayatınızın kontrolden çıktığını düşündüğünüz anlarda kendi içinize dönerek huzuru tekrar bulun.

Yoğun stres altında kendinizi hissettiğiniz zaman, yoga derslerinde yaptıklarınızı hatırlayın. Gözlerinizi kapatıp, nefes alışverişinizi hızlandırın. Bunun tamamen sizi sakin duruma getirdiğini ve stresten uzaklaştığınızı göreceksiniz.


Like it? Share with your friends!

0

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir