Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

Bütçesini düşünen banka müşterileri, yüksek kart aidatları ödemektense; aidatsız kredi kartlarına yönelmiş durumda. Aslında yeni çıkan yasa ile birlikte bankalar, müşterilerinden kredi kartı aidatı almaması gerekiyor. Fakat birçok banka bu kurala uymuyor ve müşteri kart iade dilekçesi verene dek, aidat almaya devam ediyor. Bu yöntem bankalar için yasal olmasa da, yıllık 100 TL ile 200 TL arasında değişen kart aidatlarıyla müşterilerini borçlandırıyor.

Sürekli alışveriş yapan ve özellikle taksitli harcamalara ihtiyaç duyanlar için, aidatsız kredi kartı sunan bankaların listesini hazırladık. Bu listeye göre, hem avantajlı kredi kartlarını inceleyebilir; hem de belirli bir ücret ödemeden, kartınızı tüm alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

İş Bankası Aidatsız Maximum Kredi Kartı

Ülkemizde en çok kullanıcısı bulunan Maximum kredi kartı, müşterileri için ücretsiz olarak sunuluyor. Ayrıca birçok kampanya ile birlikte avantajlı kredi kartları arasında bulunuyor. Harcamalarda kazanılan maxi puanlar tüm alışverişlerde kullanılabiliyor. Bunun yanında peşin ödeme yapılan alışverişlerin sonrasında, bankanın çağrı merkeziyle iletişime geçerek, 9 aya kadar taksitlendirme imkanı bulunuyor. Ancak taksitlendirme işlemleri, belirli bir faiz oranına sahiptir. Maximum kredi kartının bir diğer avantajı da vadesiz hesaplardaki bankacılık işlemlerinin kolayca gerçekleştirilebiliyor olmasıdır.

Yapı Kredi Bankası World Eko Kart

Listemizde yer verdiğimiz Yapı Kredi’nin World Eko Kart’ı ile aidat ödeme derdinden kurtulabilirsiniz. Kredi kartı ödemelerinizi 3 aya kadar erteleme özelliğine de sahip olabilirsiniz. Birçok anlaşmalı iş yerinden yaptığınız alışverişlerde World puan biriktirebilir, bu puanları tüm alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda World Eko Kart’ın temassız ödeme özelliği de bulunuyor. Temassız ödeme özelliği olan pos cihazlarınıza kartınızı okutarak hızlıca ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

Odeabank Bank’O Card

Aidatsız kredi kartları arasında bulunan Odeabank’ın Bank’O Card’ı, birçok avantajla birlikte sunuluyor. Daha yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan Odeabank’ın Bank’O Card’ın en beğendiğimiz özelliklerinden birisi taksitli avans sağlaması. Bunun yanında kredi kartı ödemeleriniz için taksit erteleme de imkanı da mevcut. Ek olarak bahsedebileceğimiz bir diğer avantajı da yaptığınız peşin kart alışverişlerini, ödeme dönemi içerisinde dilediğiniz zaman taksitlendirilebiliyor olmasıdır. Tabi, diğer bankalarda olduğu gibi taksit erteleme durumunda belirli bir faiz oranı uygulanmaktadır.

ING Bank Pegasus Plus Kart

Adından da anlaşılacağı üzere, Pegasus Plus Kart daha çok seyahat etmeyi seven müşteriler için avantajlı bir kart olma özelliği taşıyor. Pegasus firması aracılığı ile yaptığınız tüm havayolu seyahatleriniz için %2 oranında uçuş puanı kazanabilirsiniz. Örneğin 1000 TL’lik bir havayolu seyahatiniz için 20 TL uçuş puanı kazanmış olursunuz. Diğer havayolu şirketlerinden yaptığınız harcamalarda ise %1 oranında uçuş puan kazanabilirsiniz.

HSBC Concept Kart

Yıllık aidat alınmayan bir diğer kart da, HSBC Concept Kart’tır. Hem ülkemizdeki harcamalarınızdan hem de yurtdışındaki harcamalarınızdan Advantage nakit puan biriktirebilirsiniz. HSBC’nin en çok tercih edilen kartı olan Concept Kart ile anlaşmalı iş yerlerinden yaptığınız alışverişler için ek taksit imkanına sahipsiniz. Aynı zamanda taksit erteleme imkanı da bulunuyor. Kredi kartı borcunuzu ödemekte güçlük çektiğiniz dönemlerde, taksit erteleme avantajı çok işinize yarayacak.

Garanti Bankası Bonus Flexi Kart

Yalnızca aidatsız olma avantajı sağlamıyor. Garanti Bankası’nın sunmuş olduğu Bonus Flexi Kart ile anlaşmalı iş yerlerinde yaptığınız alışverişlerden bol bol bonus kazanabilirsiniz. Yukarıda listelediğimiz birkaç banka ile birlikte Bonus Flexi Kart kullanıcıları da taksit erteleme özelliğinden yararlanabilir. Ayrıca kredi kartı ile yapılan yüklü peşin ödemeleriniz için bankayı arayarak dilediğiniz zaman ek taksit talebinde bulunabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir