Axess Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank’ın kredi kartı olan Axess, ülkemizde milyonlarca kullanıcısı olan, en çok tercih edilen avantajlı kredi kartlarından birisidir. Kart başvurusu yapmak isteyenler ve bu tercihini de Axess’ten yana kullanacak banka müşterileri için rehber niteliğinde bir içerik hazırladık.

Akbank Axess kredi kartı özellikleri nelerdir, kredi kartı başvuru kanalları nelerdir, ne tür avantajlar sunuyor, gibi sorularınıza yazımızda yanıt bulabilirsiniz. Ayrıca Akbank Axess kredi kartı başvurusu en hızlı hangi yöntemle gerçekleştirilir, başvurunun onaylanması ve değerlendirmesi nasıl yapılır gibi konularda da bilgi paylaşımı yapacağız.

Akbank Axess Kredi Kartı Özellikleri Nelerdir?

İnternet ve pos cihazı alışverişlerinde kullanılabilecek Axess kredi kartı, aynı zamanda bank kartı özelliğine de sahip. Anlaşmalı iş yerlerinden yapılan tüm alışverişlerde Chip para kazanma avantajı sunuyor. Aynı zamanda peşin olarak gerçekleştirilen kredi kartı harcamalarını, banka ile iletişime geçerek taksitlendirebilirsiniz. Bu taksitlendirme işlemi için belirli bir vade farkı uygulanır. Ancak oldukça cüzi bir miktar olarak belirlenmiştir. Bunun yanında, dönem içi harcamalarınızı ödemekte güçlük çektiğiniz aylarda, taksit erteleme, borç erteleme gibi birçok avantajdan da yararlanabilirsiniz.

Akbank Axess kredi kartı kullanıcıları için cezbedici bir diğer özellik de nakit avans özelliği sunması. Bu özellik ile kredi kartı limitiniz bittiğinde, nakit ihtiyacı doğduğunda anında ihtiyacınız kadar para çekebilirsiniz. Nakit avans başvurunuz olumlu değerlendirildiği takdirde, vadesiz TL hesabınıza veya kredi kartı hesabınıza ihtiyacınız kadar olan tutar yatırılır ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Akbank Axess Kredi Kartı Başvuru Kanalları

Kendinize uygun bir avantajlı Axess kredi kartı bulduktan sonra, başvurunuzu birçok kanaldan gerçekleştirebilirsiniz. İnternet sitesi üzerinden, ATM’lerden, kısa mesajla, banka şubelerinden, Akbank Direkt mobil uygulaması ile ve çağrı merkezi aracılığı ile başvurularınızı yapabilirsiniz.

Akbank Telefon Bankacılığı ile Başvuru

7 gün 24 saat Akbank Çağrı Merkezi ile kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. 444 25 25 numaralı Çağrı Merkezi’ni aradığınızda, müşteri temsilcisine kredi kartı başvurusunda bulunmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Ayrıca Çağrı merkezi görevlisine, Axess kredi kartı kampanyaları ve kredi kartı aidat ücretleri hakkında aklınıza takılan soruları iletebilir, yanıt bulabilirsiniz.

Akbank Şubeleri ve ATM’ler ile Başvuru

Akbank Şubeleri mesai saatlerinde hizmet vermektedir. ATM’ler ise 24 saat açıktır. ATM’lerden kartsız işlemler menüsünden, başvurular adımını izleyerek kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz. Banka şubelerinden ise veznelerden başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Akbank İnternet Sitesi ile Başvuru

Akbank.com.tr adresine giriş yaptıktan sonra, üst menüde yer alan “Kredi Kartı Başvurusu Yapmak İstiyorum” sekmesine tıklayarak, başvuru sayfasına yönlendirilirsiniz. Karşınıza çıkan sayfada T.C. kimlik numarası, cep telefonu, aylık gelir miktarı ve ekranda görüntülenen güvenlik kodu bilgilerinizi girerek başvurunuzu hemen tamamlayabilirsiniz.

Akbank Direkt ile Başvuru

İnternet bankacılığında olduğu gibi Akbank Direkt ile de kredi kartı başvurunuzu hemen gerçekleştirebilirsiniz. Ancak Akbank Direkt ile kredi kartı başvurusunda bulunmak için, Akbank müşterisi olmanız gerekmektedir. Uygulamaya müşteri bilgileriniz ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz. Menüde yer alan “Kartlarım” sekmesine tıkladıktan sonra, yeni kredi kartı başvurusu için talepte bulunabilirsiniz. Başvuru sonucunuz, anında tarafınıza bildirilecektir.

SMS ile Akbank Kredi Kartı Başvurusu

Şebekenizin çektiği her alandan, 7 gün 24 saat SMS ile kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Cep telefonundan SMS uygulamasına girerek, “T.C kimlik numarası” bilgisini girerek 4425’e kısa mesaj gönderebilirsiniz. Başvuru sonucunuz, kısa mesajla tarafınıza iletilir. Uygun görülen başvurular için kredi kartları, müşterinin adresine postalanır. Böylelikle bankaya gitmeden başvurduğunuz kartınızı kullanabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir