Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç kapatma kredisi diğer adıyla borç transferi her bankanın sunduğu kampanyaya göre farklılık gösterir. Bazı bankalardan hem kredi hem de kredi kartı borçları için kullanılabilirken, bazıları ise sadece kart borçları için hizmet vermektedir. Yazımızda borç kapatma kredisi, şartları ve diğer tüm detayları ayrıntılarıyla belirtilmiştir.

Borç Kapatma Kredisi Nedir?

Banka finansman ürünlerini ödemekte güçlük çeken tüketiciler tüm borçlarını tek bir bankada yeniden yapılandırmasına verilen isimdir. Buna göre tüketici toplam borçları için yeni bir kredi kullanır ve eşit taksitler, bankaya göre değişen vade seçenekleri ve faiz oranıyla ödemelerini yapar.

Borç Kapatma Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Borç kapatma kredisine başvuru yapacak tüketici ilgili bankanın şube, internet sitesi veya diğer dijital kanallarını kullanabilir. Değerlendirme sonucu SMS ile maksimum 1 iş günü içerisinde bildirilir. Onaylanan tutar borcun olduğu banka hesabına EFT yapılarak gönderilir.

Borç Kapatma Kredisi Hesaplama 2019

Tüketici için oldukça avantajlı fırsatlar sunan bankalardan borç kapatma kredisi başvuru talebi için öncelikle tüketici mevcut borçlarının güncel kapatma tutarını ilgili bankalardan öğrenmelidir. Bunun için çağrı merkezi veya şubeden destek alınabilir. Tutar öğrenildikten sonra tüketici kullanabileceği tutarı gelirine oranlayarak öğrenebilir. Buna göre aylık taksitler gelirin %50’sinden fazla olamaz.

Borç Kapatma Kredisi Şartları

Tüketicinin başvuru yapabilmesi için yasal veya idari takipte borcu olmaması gerekiyor. Gerekli görüldüğünde gelir belgesi de talep edilecektir. Vade seçenekleri banka politikalarına göre değişkenlik gösterse de maksimum 36 ay ile sınırlıdır. İpotek teminatı ile yapılacak başvurularda eş rızası aranmaktadır. Ayrıca başvuru yapılacak bankaya borcun tutarını gösterir belgelerin de sunulması istenecektir. Kredi notu ise yalnızca faizi etkileyecek yasal takipte olunmadığı sürece kredi olumlu değerlendirilebilecektir.

Borç Kapatma Kredisi Avantajlı Mı?

Çeşitli bankalara birden fazla aylık ödemeler yapılması hem takip hem de ödemede zorluğa neden olabilir. Borç kapatma kredisi ile tüm borçlar birleştirileceğinden ödeme ve takip kolaylaşacaktır. Mevcut borçlar kapatıldığından gecikmeli taksit kalmayacak ve tüketicinin kredi notu düzenli ödemeler yaparsa düzelmeye başlayacaktır. Özellikle taksit ödemeleri geciken kişiler yasal takibe düşmeden borçlarını yeniden yapılandırmalıdır. Aksi halde sicil bozulacak ve minimum 5 yıl banka finansal desteği almak mümkün olmayacaktır.

Kredi Notu Borç Kapatma Kredisi Onayını Etkiler Mi?

Bankaların finansal ürünlerinden yararlanılmak istendiğinde kredi notu değerlendirilmesi yapılmakta ve uygun olması durumunda onay verilmektedir. Ancak borç kapatma kredisinin avantajı sicil bozuk olmadığı sürece yani borcun yasal takibe düşmemesi halinde düşük kredi notuyla da kullanılabilir. Kredi faiz oranı da buna bağlı değişecektir.

Konut Kredisi için Borç Kapatma Kredisi Kullanılabilir Mi?

Konut kredisinin vade seçenekleri ihtiyaç kredisinden fazla olması ve KKDF ile BSMV vergilerinin alınmaması nedeniyle bu hizmete dahil edilmemektedir. İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi, kredi kartı veya KMH borçları borç kapatma kredisi ile yeniden yapılandırılabiliyor.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2019

Biriken borçlarını ödemek ve bankalarla sorun yaşamak istemeyenlerin kullanmasında büyük avantaj sağlayan borç kapatma kredisi veren bankalar ve sunduğu avantajları inceleyebilirsiniz.

QNB Finansbank Borç Kapatma Kredisi

Hem kredi hem de kredi kartı borçları için 50.000 TL’ye kadar tutarda ve %2,01’den başlayan faiz oranlarıyla borç kapatma kredisi kullanılabilir. 36 ay vade seçeneği ve uygun ödeme koşulları için başvurular internet sitesi, çağrı merkezi, SMS ve şube kanalları ile alınmaktadır. QNB Finansbank’a ait borçlar için borç kapatma kredisi kullandırılmaz.

Şekerbank Borç Kapatma Kredisi

Kredili Mevduat Hesabı, kredi ve kart borçlarının tümü Şekerbank borç kapatma kredisine dahil edilebilir. 100.000 TL’ye kadar %2,42 faiz oranı ve 3-36 ay vade seçenekleriyle kullandırılır. Başvuru için Şekerbank şubelerine gidilmesi gerekir.

Akbank Borç Kapatma Kredisi

Yalnızca kredi kartı borçlarının yapılandırıldığı hizmete göre diğer bankalara ait maksimum 20.000 TL tutara kadar kart borçları Axess’e aktarılabilir. Faiz oranı %2,25 ve 12 ay vade seçeneği ile kullanım yapılabilir.

TEB Borç Kapatma Kredisi

Bankanın kredi kartı üzerine 10.000 TL’ye kadar borçlar 8-12 ay vade seçeneği ve %2,25 faiz oranıyla aktarılabilir. Başvurular CEPTETEB internet bankacılığı ve çağrı merkezi üzerinden yapılmaktadır.

Denizbank Borç Kapatma Kredisi

Emekliler için hazırlanan borç kapatma kredisi paketine göre emekli maaşını Denizbank’a taşıyanlar %2,29 faiz oranı ve 36 aya varan taksit seçeneklerinden yararlanıyor. Başvuru için Denizbank şubelerine uğramalısınız.

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi

Diğer bankalara ait kredi kartı borçlarınızın 20.000 TL tutara kadar 18 ay vade seçeneğiyle Vakıfbank borç kapatma kredisi kullanarak kapatabilirsiniz. Faiz oranı tüketicinin kredi notuna göre değişir.

Halkbank Borç Kapatma Kredisi

Dost ihtiyaç kredisi hizmeti ile diğer bankalardaki 10.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi ve kart borçları %2,00 faiz oranı ve 36 ay vade seçeneğiyle kapatılabilir. Kredi tahsis ücreti talep edilmez ve aylık taksit tutarı ise 417,97 TL’dir. Başvuru için Halkbank şubelerine gidilmelidir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir