Faizsiz Kredi Veren Bankalar

İslamiyet’e göre faizin haram olması, nakit ihtiyaçları için kredi kullanmak isteyenleri oldukça düşündürerek faizsiz alternatifleri aramalarına sebep oluyor. Bankaların kar amacı ile kurulan kuruluşlar olduğu düşünüldüğünde akla faizsiz kredi olmaz diye gelse de, katılım bankalarının benimsediği faizsiz bankacılık ve dönemsel olarak bazı bankaların müşteri edinmek için hazırladığı kampanyalar, ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürüyor. 5 Bin TL Faizsiz Kredi Veren Bankalar hangileridir diye araştırma yaparak nakit ihtiyaçlarını gidermeye çalışanlara, faiz konusundaki hassasiyetlerini düşünerek hizmet veren bankalar mevcuttur.

Faizsiz Kredi İçin Başvuru Noktalarınız

Dini hassasiyetlerinize saygı duyan ve ihtiyacınız olan faizsiz krediyi bulabileceğiniz bankaların hangileri olduğundan bahsedelim.

  • Faizsiz kredi için Kuveyt Türk Katılım Bankası’nı seçerseniz, 5.000 TL için %1,49 kar payı oranında nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. 48 aya varan vade seçenekleri ile faizsiz finansmanınızı kullanabilirsiniz.
  • Albaraka Türk Katılım Bankası, %1,55 kar payı oranı ve 48 ay vade seçeneği ile size talep ettiğiniz faizsiz 5.000 TL finansmanı verecektir.
  • Ziraat Katılım Bankası, %1,29 oranında kar payı alarak size talep ettiğiniz finansmanı sağlamak üzere şubelerinde sizi bekliyor.
  • Türkiye Finans Bankası, %1,39 kar payı oranı ile dilediğiniz finansmanı size 48 ay vade seçeneği ile sunmaktadır.
  • Denizbank ise farklı olarak bu seneye özel faizsiz ve kar paysız kredi imkanı sunuyor. 12 ay vade seçeneği ile kullanacağınız sıfır faiz krediniz için dosya açma masrafı, faizli kredilere göre fazla olmakla birlikte, 5.000 TL için %12,23 oranında komisyon kesmektedir.

Gördüğünüz gibi faizsiz bankacılık ile vereceğiniz kar payları, faiz oranları ile oldukça yakındır. Bankalar kar amaçlı kuruluşlar olduğu için size para kazanamayacakları krediyi vermezler. İslami yönden hassasiyetinizi düşünerek sizin hazırladığımız listedeki bankalardan herhangi birisini seçerken, faize bulaşmayacağınız konusunda içiniz rahat olsun. Faiz konusundaki hassasiyetinizi düşünerek, nakit ihtiyaçlarınız karşılayabilecek bankalar da mevcut. Gireceğiniz masraf aynı olsa da dinen yasak olan bir şeye bulaşmayacağınızı bilerek ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir