İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu

İş Bankası kredi kartı başvuruları; internet bankacılığı, mobil bankacılığı, çağrı merkezi, şubeler ve SMS ile alınmaktadır. Haftanın her günü ve saatinde değerlendirmeye alınan başvuruların sonucu ise anında bildirilir.

Yazımızda İş Bankası kredi kartı başvurusu nasıl yapılır, İş Bankası kredi kartları ve özellikleri, kart avantajları, ücret ve aidatları hakkında bilgilere yer verilmiştir.

İş Bankası Kredi Kartları ve Özellikleri

Bankanın Maximum, Maximum Premier, Gold ve Platinum kartları, İş’te Üniversiteli, İş’te Üniversiteli Aidatsız ve Maksimum TEMA kart gibi hem aidatlı hem de aidatsız ürünleri bulunuyor.

Tüm kart müşterileri taksitli alışveriş yapabilir, üye iş yerlerinden yapılan tek çekim alışverişlerini bankayı arayarak uygun faiz seçenekleriyle sonradan taksitlendirebilir. Harcama yaptıkça hem yurt içinde hem de yurt dışında MaxiPuan kazandıran kart özelliğine sahiplerdir.

Sinemalarda geçerli Maximum Seans özelliği sayesinde Cinemaximum gişelerinde indirimli biletler alabilirsiniz. Anlaşmalı alışveriş merkezlerinde ücretsiz Vale Parking hizmeti, etkinlik biletleri, indirimli harcamalar gibi çeşitli avantajlar sunarlar.

İş Bankası Kart Ücretleri

Bankanın aidatsız veya aidatlı kredi kartları mevcuttur. Buna göre İş Bankası kart aidat ücretleri şöyledir:

  • Mastercard Gold yıllık kart ücreti 88 TL

  • Mastercard Platinum yıllık kart ücreti 100 TL

  • Mastercard Tema yıllık kart ücreti 66 TL

  • Visa Klasik yıllık kart ücreti 66 TL

  • Visa Platinum yıllık kart ücreti 100 TL

  • Visa Premier yıllık kart ücreti 88 TL

  • Visa İş’te Üniversiteli yıllık kart ücreti 25 TL’dir.

İş Bankası aidatsız kartları ise Maximum ve İş’te Üniversitelidir. Başvuru sırasında ücreti olmayan bir ürün talep etmek istediğinizi belirtmelisiniz.

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Başvurunuzu bankanın dijital kanallarından yapabilir, çağrı merkezini arayarak talep oluşturabilirsiniz. İş Bankası çağrı merkezi telefon numarası 0850 724 0 724 olup, haftanın 7 günü 24 saati hizmete açıktır. Ayrıca şubeler de başvuru almaktadır. Hızlı kredi kartı başvurusu yapmak için SMS bankacılığı hizmetinden de yararlanılabiliyor. Tüm Maximum kartlar için MAXIMUM yazıp bir boşluk bırakarak T.C. kimlik numaranızla 4402’ye mesaj atmalısınız. Aidatsız İş’te Üniversiteli için AİDATSIZÜNİK, İş’te Üniversiteli için ÜNİK yazıp T.C. kimlik numaranızı da ekleyip 4402’ye kısa mesaj göndermeniz yeterlidir.

Aidatsız Maximum kart içinse yapmanız gereken AIDATSIZ yazıp kimlik numaranızla yine 4402’ye mesaj atmaktır.

Aidatsız kartların bazı kampanyalara kısıtlı olduğunu da bilmelisiniz.

İş Bankası Kredi Kartı Limit Bilgisi

Maximum kredi kartı limiti, başvuru sırasında belirtilen gelire göre düzenlenir. Bu nedenle ek geliriniz varsa belirtmelisiniz. Böylece daha yüksek bir limit tanımlanacaktır. Genel bankacılık sözleşmesi şartlarına göre ilk kez kart kullanacaksanız, gelirinizin 2 katı kadar limit tanımlanır. İkinci yıldan sonra toplam limit gelirin 4 katı olacak şekilde güncellenir.

İş Bankası müşteri limitinizi alışveriş yapmanın yanı sıra nakit çekme işlemleri için de kullanabilirsiniz. Üst üste üç dönem asgari ödeme yapılması halinde, anında kredi çekme özelliği kart ekstre borcunun tamamı ödenene kadar kapatılacaktır.

Kredi Kartı Borç Ödeme Bilgisi

Bankanın ürünü basıldığı andan itibaren hesap kesim tarihi de belirlenir. Bu tarihten sonra yapılan harcamalar bir sonraki aya borç olarak devredilir. Gelen ekstre borcunu ise kişiler 10 gün içerisinde ödemelidir. Son güne kadar ekstre borcun tamamı veya asgari tutarı ödenebilir. Buna göre ödeme tarihini geçiren kişilerin kartları kullanıma kapatılır. Borç ödendiğinde yeniden kullanıma açılır. Ancak 3 ekstre süresince hiçbir ödeme yapılmazsa, kullanım hakkı tamamen durdurulur.

İş Bankası Kredi Kartı Faiz Oranları

Alışveriş Faiz Oranı: 1.60

Gecikme Faizi: 2.00

Nakit Avans Faizi: 1.60

Sonradan Taksit Faizi: 1.60

Taksitli Nakit Avans Faizi: 1.60

Adres:

İş Kuleleri 34330 Levent Beşiktaş-İstanbul

Telefon: 0850 724 0 724

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir