Yeni Kredi Kartı Alma Şartları

Yeni kredi sahibi olmak beraberinde önemli kazanımları getiren bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak her isteyenin kredi kartı alamadığı da bilinmektedir. Zira kredi kartı alma şartları hususunda yeterli olan bireylerin kredi kartı başvuruları kabul edilmektedir. Bu noktada kredi kartı alma şartlarının neler olduğu sorusu aklılarla gelmektedir. İşte kredi kartına sahip olmaya dair tüm ayrıntılar!

Kredi Kartı Almak İçin 18 Yaş Şartı Var mıdır?

Kredi kart almak söz konusu olduğunda ilk şart olarak karşımıza 18 yaşında olmak gelmektedir. Ancak 18 yaşının altındaysanız da bazı durumlarda ek kart çıkartmak mümkün olmaktadır. Bu noktada aile bireylerinizden birinin kendi kredi kartına ek kart çıkartılmasını talep etmesi yeterli olmaktadır. Ancak tam anlamıyla bireylerin kendilerine ait kredi kartı alabilmelerinin yolu 18 yaşını doldurmaktan geçmektedir. Yani 18 yaşından büyük olanlar kredi kartı alma şartları hususunda ilk kriteri karşılamaktadır.

Finansal Siciliniz Kredi Kartı Almanızı Etkiler

Esasında kredi kartı alma şartları söz konusu olduğunda en dikkat edilecek olan kriterler arasında finansal sicilinizin durumunun ne olduğu bulunmaktadır. Şayet finansal açıdan pozitif bir siciliniz yoksa, gayet doğal olarak kredi kartı almanız güçleşecektir.

Kredi kartı limitinizin belirlenmesinde esas kriter aylık gelir durumunuzdur. Aylık gelir durumunuza göre kredi kartı limitleriniz arttırılabileceği gibi limitlerinizde bir azaltılma da söz konusu olabilmektedir. Yine bazı bankalar kendi inisiyatifini kullanarak size kredi kartı gönderebilmektedir. Ancak burada da kredi notunuzun etkili olduğunu unutmamak gerekmektedir.

Kredi Notu Nasıl Sınıflanır?

Şayet kredi kartı alma şartları konusunda bir araştırma yapacak olursanız, karşısına en çok kredi notunuzun ne olduğu sorusu çıkmaktadır. Bu noktada kredi notunun nasıl sınıflandırıldığını bilmek önem kazanmaktadır. Şayet 0 kredi notunuz varsa, az riskli grupta yer alıyorsunuz demektir. Böylece çalışma durumunuzu belgelemeniz halinde kredi kartı sahip olmanız mümkün olmaktadır.

Kredi notunuz 1 ile 699 arasındaysa en riskli not grubunda yer alıyorsunuz demektir. Bu aşamada kredi almanız zorlaşacağı gibi kredi kartı alabilmeniz için teminat göstermeniz de istenebilmektedir. Yine kredi notunuz 700 ile 1099 arasında yer alıyorsa bu puan arasında yer alanlar orta riskli sınıflandırmaya tabi olmaktadır. Bundan dolayı kredi kartı alabilirsiniz ancak, gelir durumunu beyan etmeniz gerekmektedir. Bununla birlikte kredi notu 1100 ile 1499 arasında olan banka müşterilerinin az riskli oldukları bilinmektedir. Ayrıca 1500 ile 1699 kredi notuna sahip olanların ise kredi kart alma şartları hususunda en olumlu nota sahip oldukları bilinmektedir. 1700 ile 1900 arasındaki not sahipleri ise yüksek kredi notlu bireylerdir.

Kredi Kartı Başvurusundaki Şartlar Nelerdir?

Kredi kartları alışveriş konusunda avantajlar sunmaktadır. Bu noktada kredi kartı limit durumunuzun müsait olması da önemli olmaktadır. Zira yapılan son düzenlemelere göre aylık gelirinizin en fazla 4 katı kadar limitli kredi kartına sahip olmanız mümkün olmaktadır. Bundan dolayı aylık 2000 TL geliriniz varsa en fazla 8000 TL limitine kadar kredi kartı kullanabilirsiniz.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Limitleri düşük olsa da sicili bozuk olanların da kredi kartı alabildikleri bilinmektedir. Bu kapsamda finansal karnenizin düzelmesinin akabinde yüksek limitli kartlara da sahip olmanız mümkün olacaktır. Kredi notunuzun olumlu olması için öncelikle ödemelerinizi zamanında yapmış olmanız şart olmaktadır. Bu noktada zaman içerisinde kredi notunuzun iyileşmesi de mümkün olmaktadır. Böylece kredi kartı alma şartları hususunda önemli bir kazanım da elde etmiş olursunuz.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Almak

Şayet kredi notunuz düşükse ve daha önceden sicilinizde takibe düşmüş kartlarınız varsa kredi kartı almak zorlaşmaktadır. Bu durumun çözümü ise bloke teminatlı kredi kartı almaktan geçtiği bilinmektedir. Bu yönteme göre bankaya bir miktar para yatırmanız ve bu paranın kredi kartı limiti kadarını bloke ettirmeniz gerekmektedir. Böylece kredi kartınızla rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz. Esasında bu yöntem sayesinde kredi kartı ödemelerinizi düzenli bir şekilde yaparak, kredi notunuzu da yükseltmeniz mümkün olmaktadır.

Teminatlı Yeni Kredi Kartı Yararları Nelerdir?

 • Bu kartı baz alarak finansal sorunlarınızı çözmek için yeni bir fırsat kazanırsınız
 • Bütçenizi rahatlatmak için ihtiyaçlarınızı taksitle sağlayabilirsiniz
 • Öncelikle siz de herkes gibi bir kredi kartı sahibi olacaksınız

Teminatlı Yeni Kredi Kartı Zararları Nelerdir?

 • Ödemeleri geciktirme şansınız yoktur, kart kapanabilir
 • Bu kartı aldığınızda sizden alınan aidatlara itiraz edemezsiniz

Esasında mevduat blokeli kredi kartlarının normal kredi kartlarına göre daha az avantajlı oldukları bilinmektedir. Ancak söz konusu uygulama sayesinde kredi notunuzu düzeltmeniz de mümkün olmaktadır. Bundan dolayı kredi notlarını yükseltmek isteyenler için blokeli kredi kartı uygulaması oldukça avantajlıdır.

Kredi kartı almak için sigorta şart mı?

Her ne kadar sigorta şartı aranmasa da sigortasız olan kullanıcıların en fazla 1000 TL limitli kredi kartlarına sahip oldukları bilinmektedir. Bundan dolayı kredi kartı almak söz konusu olduğunda sigortalı olma şartları aranmamakla birlikte, sigortasız olanlara az limitli kredi kartı verildiği de bilinmektedir.

Kredi kartı almak için hangi belgeler gerekir?

Kredi kartına sahip olmak için bazı belgeleri sunmak gerekmektedir. Şayet küçük ölçekli bir esnafsanız, son 3 yıla ait geliriniz belgelendirmeniz gerekebilmektedir. Yine özel firmalarda çalışıyorsanız, maaş bordronuzu belgelendirmeniz de yararınıza olacaktır.

Bankalarda hiç hesabı olmayanlar kredi kartı alabilir mi?

5 yıl süreyle hiçbir bankada işlem yapmamış bireylere kredi notu oluşturmak güçleşmektedir. Bu müşterilerin 0 kredi notuyla kredi kartı başvurusunda bulunmaları mümkündür. Ancak kredi kartı alıp alamayacakları kesin değildir. Bundan dolayı bankalarda işlem yapmak kredi kartı alabilmenin ön koşulu olarak sayılabilmektedir.

Aynı anda kaç tane kredi kartı kullanabilirim?

Her ne kadar aylık gelirinizin 4 katına kadar limitli kredi kartı kullanabilmeniz mümkün olsa da en az 2 tane kredi kartına sahip olmanız önerilmektedir. Zira 2 kredi kartına sahip olduğunuzda bir kredi kartınızda bir sorun yaşadığınızda diğer kartınızdan yardım alabilirsiniz. Böylece ödemelerinizi bir şekilde çevirmeniz de mümkün olabilir. Genel olarak bir tek banka ile çalışıyor olma şartı bulunmamaktadır. İstediğiz kadar fazla sayıda hesap açtırmanız mümkün olmaktadır. Her bir bankanın kredi kartını da rahatlıkla kullanmanız mümkün olmaktadır. Böylece para akışınızın artması ve kredi kartı alma konusunda da gücünüzün artması mümkün olmaktadır.

Yeni kredi kartı almak için kaç yaşında olmak gerekir?

Yasal olarak kredi kartına sahip olmak için 18 yaşına girmiş olmanız aranmakla birlikte, şayet 18 yaşında değilseniz velilerinizin talepleri doğrultusunda ek kart çıkartarak da kredi kartı kullanmanız mümkün olabilmektedir.

Kefil İstemeyen ve Evrak Talep Etmeden Yeni Kredi Kartı veren Bankalar

Şayet kredi notunuzda herhangi bir şekilde sorun bulunmuyorsa; rahatlıkla kredi kart alabilirsiniz. Evraksız ve kefilsiz olarak kredi veren bankalar ise; Enpara kredi, CepteCep ve İNG bank E –kredi olanlarından yararlanmanız mümkün olmaktadır.

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yaparım?

 • Banka Şubelerinden
 • İnternet sitelerinden
 • Mobil uygulamaları üzerinden
 • Telefon bankacılığından yapabilirsiniz

Yeni Kredi Kartı Limiti Nasıl Belirlenir?

Ne kadar fazla paranız varsa o kadar fazla limitli kredi kartına sahip olmanız mümkün olabildiği gibi, gelirinizin en fazla 4 katına kadar kredi kartına sahip olabileceğinizi de unutmamak gerekmektedir. Şayet 1000 lira aylık geliriniz varsa size 20.000 TL limitli bir kredi kartı elbette ki verilmez. Yine de düzenli ödeme yapıyor olmanız ve kredi notunuzun yüksek oluşuşu yüksek limitli kredi kartı almak hususunda elinizi güçlendirecektir.

Aidatsız Yeni Kredi Kartı veren Bankalar Hangileridir?

 • Garanti Bankası Flexi Card
 • Akbank Free Card
 • Finansbank Fix Card

Sıralanan bu kredi kartlarına aidat ödemeniz gerekmektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir