Kadın ile Erkeğe Dair Evlilik Formülü

Evlilik bazı çiftler için yaşam tarzındaki büyük bir değişimin sağlanmasına neden olan oluşum demektir. Peki gerçekleşecek evlilik için herhangi bir formül bulunuyor mu? Geçmiş döneminizde sergilediğiniz tavırlar ile yaşam tarzınızı sırf evlendiniz diye terk etmeniz ne kadar doğru?

Son dönemlerde gittikçe artmaya başlayan boşanmalar sonrasında, çiftlerin mutsuz olmalarındaki en büyük neden tüm geçmiş yaşantısına sünger çekerek yepyeni bir yaşantıya ayak basmasından kaynaklıdır. Hoşlanarak yerine getirdiği birçok alışkanlığını kaybederek yerine başkalarını yapmaya çalışmak bir dönemden sonra sıkıcı gelmeye başlamaktadır. Bundan dolayı geçmişe sünger çekmek ne kadar doğru gelin birlikte bakalım.

Toplum içerisindeki birden fazla birey evliliğin kendisine has bir formülü olduğunu düşünüyor. Bu durumu değerlendirecek olur isek, birden fazla yapılması ve yapılmaması gereken davranışlar olarak birçok kural karşımıza geliyor. Her ne kadar bir tarafın mutlu olmasını sağlıyor gibi görünse de, şok etkisi yaratacak bu kurallar çiftlerden birisinin evlilikten soğumasına neden olmaktadır. Özellikle evlilik öncesi kabul edilerek evlilik sonrasında bazı davranışlara kısıtlama getirilmesi evliliğin bitmesine en büyük rol oynayıcı kuraldır.

Çiftlerin evlilikten beklentileri nelerdir?

Genel bir değerlendirme yapacak olur isek, aynı çatı altında buluşmak, her gün aynı çatı altında geceleri zaman geçirmek, çeşitli düzenlenecek davet ve organizasyonlara birlikte adım atmak, düzenli şekilde aile ve akraba ziyaretlerini yerine getirmek, tatile birlikte gitmek ve kısa bir süre zarfında çocuk sahibi olmak gibi maddeler evlilikte formül olarak görülüyor.

İşte tamda problemler bu noktadan sonra kendisini göstermeye başlıyor. Bu maddelerden herhangi birisinin çiftlerden birisine iyi gelip gelmeyeceğine bakılmaksızın uygulanmaya çalışılmasından kaynaklanıyor. Bunların hepsini uygulamaya çalışan çiftlerde bir çok problem boy göstermeye devam ediyor.

Özellikle erkekler bazı kurallar ile kendisinin kısıtlanmış olduğunu düşünüyor. Aynı zamanda aniden omuzlarına yüklenen ve yerine getirilmesi beklenenlerden bir yerde bunalmaya başlayabiliyor. Evlilikte daima titiz taraf olan kadınlar ise bu kurallara erkeğin kesinlikle uyması gerektiğini düşündüğü için sorunlar içinden çıkılamaz bir hale getiriyor. Böylelikle hayal kırıklıkları ve kızgınlıklar da kendisini göstermeye başlıyor.

Aslında her şeyin doğru bir şekilde ilerlemesi için evlilikte doğru bir formül durumunun olmadığını kabul etmek gerekiyor. Çünkü bu kurallar çerçevesinde her iki tarafta kendisini mutlu hissetmesi beklenemez. Bundan dolayı sizinde yapacağınız en doğru hareket, kendi düşünce yapınız ve eşinizin düşünce yapısına uygun olacak şekilde kurallara riayet etmenizdir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir