Düşünce Açısından Ne Kadar Güçlüsünüz?

Birden fazla insan kendisinde iyi bir hayatı yaratma gücünün var olduğunun ne yazık ki farkında değildir. Çünkü geçmişten günümüze bize öğretilmedi. Aslında bu güç her insanda bulunuyor. Sadece bazı insanlar bu gücün farkına vararak kullanıyor. Mesela kendinden emin ve başarıyı yakalamış olan insanlara baktığınız zaman bunu net şekilde görebileceksiniz.

Sadece bakmak ile yetindiğiniz için sizin içinizde var olan bu güçten habersiz şekilde yolunuzda ilerliyorsunuz. Gün içerisinde bir insan ortalama 60 bin kez düşündüğü belirtiliyor. Yani saatte neredeyse 40 düşünceye tekabül ediyor. Aslında dün düşündükleriniz ve bugünkü düşündükleriniz ile kıyaslama yapıldığı zaman yüzde 90’lık bir kısmının aynı olduğunu göreceksiniz. Yani yeni düşüncelere uzanmak için kendinize çok az bir yer açmış oluyorsunuz. Bundan dolayı hayatınızın sıkıcı bir hal almasına da şaşırmamak gerekiyor.

Düşünceleri değiştirmenin zamanı gelmedi mi?

Genel anlamda düşüncelerimiz yetersiz durumda olmasından dolayı ya da yeterli düzeyde yeteneklerimizin olmamasından kaynaklı başarısızlığı önlemeye yönelik hareketleri gerçekleştiremeyerek kendimizi yıpratıyoruz.

Her insanda önce düşünce ve daha sonrasında yaratıcılık devreye girmektedir. Düşünce denilen bir enerjiden ibarettir. Bu enerjininde sizi nereye götürdüğüne bakmalısınız. İleriye mi götürüyor? Yoksa aynı yerde saymanıza mı neden oluyor? İnanmak her ne kadar ilk başta zor gelmiş olsa da, düşünceleriniz ile ilgili bir seçime sahip durumdasınız.

Farklı şeyler düşünün

İnsanlar, olaylar, nesneler ve yerler hakkında yeni bir izlenim yapın ve deneyim kazanın. Kendiniz ile ilgili değişkenlik gösterecek şeyleri düşünmeye başladığınız zaman ne durumda olduğunuzu fark edin. Hiçbir insan acı çekmek ya da zor bir hayatın içinde olmak için bu dünyaya gelmedi. Başarı, iyilik ve sevgi açısından bol miktarda bulunan bir dünya içerisinde yaşıyoruz. Bize düşen görev sadece bunları arayıp bulmak. Kendi düşüncelerinizde yaşatmış olduğunuz dünya ile çevrenizdekilerin dünyası aynıdır. İçinizde sorarak cevaplarını bulacağınız soruların bir çok şeyi çözümleyeceğini göreceksiniz. Burada sadece sorunun sorulması gerektiği hakkında fikir sahibi olmanız gerekiyor.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir